Spotkanie z Kolędą

Drukuj
 
Rozmiar czcionki:

miniaturaNa zaproszenie Wójta Gminy Krotoszyce Pana Wojciecha Wożniaka w dniu 26 stycznia 2020 roku w Świetlicy Wiejskiej Winnicy odbyło się „Spotkanie z Kolędą” dla osób samotnych, niepełnosprawnych, seniorów z terenu gminy Krotoszyce.

W spotkaniu uczestniczyło około 100 osób z różnych miejscowości z terenu gminy, w tym zaproszeni goście. Wśród zaproszonych gości byli obecni ks. Andrzej Burdziak Proboszcz Parafii w Krotoszycach, ks. Rodryg Albin Proboszcz Parafii w Małuszowie i ks. Piotr Różycki Proboszcz Parafii w Słupie, Przewodniczący Rady Gminy Krotoszyce Pan Ryszard Łabicki, Radna Pani Olga Podebry i Dyrektor Szkoły Podstawowej w Krotoszycach Pani Elżbieta Rakoczy- Kozakiewicz z małżonkiem.

Spotkanie prowadziła Pani Barbara Oleś Kierownik GOPS w Krotoszycach. W części artystycznej wystąpił Zespól Folklorystyczny „Perła” z Przybyłowic pod kierunkiem Pani Marioli Mikołajczyk, którzy wykonali tradycyjne Jasełka oraz umilili czas uczestnikom pięknym śpiewem kolęd, pastorałek i pieśni biesiadnych.

W trakcie uroczystości gościliśmy również przedstawicieli KMP w Legnicy w tym sierż. szt. Annę Tersa, którzy przeprowadzili pogadankę na temat zagrożeń wynikających z działań oszustów, próbujących wyłudzić pieniądze metodą „na wnuczka” i powołując się na pracowników policji, gazowni czy pomocy społecznej.

W dalszej części spotkania uczestnicy bawili się przy akompaniamencie Pana Henryka Kromki- nie zabrakło wspólnych śpiewów i tańców.

Wszystkim uczestnikom spotkania oraz mieszkańcom Gminy Krotoszyce składamy życzenia wszelkiej pomyślności w Nowym Roku 2020.

W organizację tej uroczystości włączyli się pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Krotoszycach wraz z Panią Kierownik Agatą Wąchała, pracownicy GOPS w Krotoszycach oraz gospodarze miejsca Sołtys Pani Elżbieta Lichwa i Prezes Stowarzyszenia „Cysterska Winnica” Pani Iwona Wesołowska.

Osobom, które zaangażowały się w przygotowanie spotkania oraz tym, które upiekły pyszne ciasta składamy serdeczne podziękowania.

Do zobaczenia na „Spotkaniu z Kolędą” w przyszłym roku.

Biuletyn Inoformacji Publicznej
SISMS.pl - mobilny system informowania i ostrzegania SMS
System Informaci Przestrzennej
Program Rodzina 500+
Odpady po nowemu w Gminie Krotoszyce
Nieruchomości na sprzedaż
Opieka zdrowotna - rehabilitacja

Partnerstwo Kaczawskie

Partnerstwo Kaczawskie

www.winnica.info

Portal Mieszkańców Wsi Winnica

Złota Róża

Hotel Motel Restauracja Złota Róża

Pałac Krotoszyce

Pałac Krotoszyce

Partnerzy

Nasi Partnerzy
Kajusz

Przydomowa oczyszczalnia

Przydomowa oczyszczalnia ścieków

Pogotowie wodociągowe

Pogotowie wodociągowe

Strefa Przedsiębiorcy

mikroporady.pl
Serwis dla prowadzących własną działalność gospodarczą

Punkt Informacyjny

Punkt Informacyjny - Fundusze Europejskie

ANR

Agencja Nieruchomości Rolnych
POREJESTROWE
DOŚWIADCZALNICTWO ODMIANOWE
NA DOLNYM ŚLĄSKU

Jakość wody

Jakość wody

Tauron Dystrybucja

Tauron Dystrybucja -Wyłączenia